Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

IMG 7524 1024x683

W sobotę 2 września, w budynku Archidiecezji Panamskiej miało miejsce pierwsze spotkanie dla wszystkich członków Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Panama 2019.

Siostra Rosmery przedstawiła temat spotkania: duchowość służby, wyzwanie i posłannictwo. „Maryja przychodzi jako pielgrzym, do swojej kuzynki Elżbiety”. Prelegentka wskazała, iż gościnność, do której nawiązuje Biblia, jest otwarciem drzwi swojego domu, ale też i umiejętnością ofiarowania tego co jest sensem tego posłannictwa. Tym sensem jest otwarcie swojego umysłu i serca.

Arcybiskup José Domingo Ulloa Mendieta również skierował kilka słów do uczestników spotkania, mówiąc o tym, że w grupach zawsze pojawiają się znaczące różnice. Musimy być różni, ale nie oddaleni od siebie nawzajem. Jesteśmy różni i ta różnorodność nas wzbogaca. Arcybiskup zaapelował do współpracowników, aby byli autentyczni, “nie tylko witając pielgrzymów, ale przyjmując też tych, którzy przybędą, by z nami współpracować”. Nie szukajcie niczego poza doświadczeniem bycia Kościołem. "Pielgrzym przybywa, aby spotkać się z prawdą o tym, kim jesteśmy. W ten sposób dotykamy i doświadczamy bycia Kościołem".

Ksiądz Rómulo, główny koordynator Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, podkreślił, że mało jest takich działań w Kościele, które łączą wszystkie grupy Archidiecezji Panamskiej. Wskazał na najważniejsze wartości, których nie może zabraknąć podczas organizacji: szczerość, bliskość, kompromis, wierność, skuteczność, prostotę, przejrzystość i szacunek. Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie na skalę światową, którego ogrom zobaczymy gdy ono nadejdzie. Ojciec Święty powierzył Panamie skuteczne przeprowadzenie najbliższych ŚDM.

 
Podsumowując, każdy z członków Lokalnego Komitetu Organizacyjnego pracuje z dużym zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem, współtworząc dzieło ŚDM.
Polecając się wstawiennictwu naszej Matki Maryi, otwierają serca i umysły na to posłannictwo.
 

 

Gantry 5