Do ŚDM w Panamie pozostało:

IMG 0199

W czwartek około południa zakończyła się oficjalna wizyta delegacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 w Polsce.

W poniedziałek, wtorek i środę, w Krakowie, delegaci Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 oraz rządu Republiki Panamy odbyli serię spotkań z przedstawicielami władz państwowych oraz samorządowych. Polacy dzielili się swoim doświadczeniem zdobytym przy okazji ŚDM 2016. W spotkaniach tych brali również udział przedstawiciele władz Republiki Panamy.

Ponadto członkowie delegacji kościelnej rozmawiali  z przedstawicielami Sekcji Komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Poruszono także temat zabezpieczenia medycznego ŚDM. Chęć pomocy wyrazili członkowie Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

W Warszawie przedstawiciele Komitetu, w czasie spotkania z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM, omawiali kwestie związane z  wolontariatem długo- i krótkoterminowym, rejestracją i zakwaterowaniem grup polskich, komunikacją polskich grup z Komitetem, dniami w diecezjach, kwestiami dotyczącymi użycia logo ŚDM.

Goście z Panamy wyrazili wielką radość z tego, że Polska posiada już oficjalne tłumaczenie modlitwy za ŚDM w Panamie.

W czasie spotkania potwierdzono, że polskojęzyczne media społecznościowe ŚDM będą koordynowane przez Krajowe Biuro Organizacyjne we współpracy z Komitetem w Panamie oraz polskimi wolontariuszami.

Wizyta zakończyła się spotkaniem w Katolickiej Agencji Informacyjnej poświęconym obsłudze medialnej ŚDM.

Delegacja kościelna udała się do Rzymu, aby przeprowadzić kolejne konsultacje z Dykasterią ds. Świeckich, Życia i Rodziny oraz innymi urzędami Stolicy Apostolskiej

(O wizycie mozna także przeczytać w serwisie opoka.news)

Gantry 5