Do ŚDM w Panamie pozostało:

My wszyscy - Panamczycy mamy możliwość uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu. Widzieliśmy już w przeszłości, jak wielki wpływ miały Światowe Dni Młodzieży w krajach, w których się odbywały. To wielkie błogosławieństwo dla Panamy, że akurat ten kraj został wybrany jako miejsce organizacji takiego wydarzenia.

Spotkanie (podczas kwietniowego czuwania) rozpoczęło się w deszczu, ale nie przeszkodziło to w dotarciu setkom młodych ludzi, którzy przybyli z namiotami, koszulkami, balonami, flagami i transparentami nawiązującymi do tego wspaniałego wydarzenia.

W tym roku czuwanie jest drogą do ŚDM. Chcemy pozwolić Duchowi Świętemu spłynąć, abyśmy wszyscy zostali ogarnięci tą harmonią działania, a będąc w swoich grupach, wspierali się nawzajem. Jeśli ktoś czuje się źle - wspieraj go, bądź z nim i poczuj się jak jego rodzina! W tym celu tworzymy tę grupę i mamy w tym wsparcie naszych rodziców

Papież Franciszek w swojej encyklice „Laudato Si” zaprasza nas do troski o nasz „wspólny dom”. Jest to wołanie, które pochodzi sprzed wieków. Święci, tacy jak św. Franciszek z Asyżu - patron ekologii, wzywał do tego, by ten dom strzec, kochać i chronić jako dar dla całej ludzkości.

Momentem, w którym każdy mógł być blisko Chrystusa była procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której młodzi ze łzami miłości w oczach chwalili Boga i śpiewali, czując tę czystą Miłość, która ogarniała ich w tym cudownym momencie. Gdy widzieli jak Jezus poprzez swoje Ciało i swoją Krew, przechodził przed nimi, dziękowali Mu za ten gest miłości nam okazany.

Gantry 5