Do ŚDM w Panamie pozostało:

Informacje dla kandydatów na wolontariuszy

1. W dniu 21 marca 2019 r. rozpoczął się proces rejestracji wolontariuszy krótkoterminowych;

2. Aby się zarejestrować, trzeb wejść na stronę https://panama2019.pa/en/registration-of-volunteers/ i postępować według wskazówek zawartych na stronie (trwa tłumaczenie dokumentów na j. polski)

3. Na pewnym etapie trzeba będzie pobrać i wydrukować dokument, który po wypełnieniu będzie musiał zostać podpisany przez DIECEZJALNEGO KOORDYNATORA ŚDM (Komitet w Panamie poprosił KBO ŚDM o przesłanie listy nazwisk uprawnionyc do podpisywania dokumentów księży).

4. Koszty pakietów wolontariusza:

V1 - Pakiet ten zawiera w sobie okres od 14 do 28 stycznia 2019 r. W jego skład wchodzi: wyżywienie, zakwaterowanie, transport miejski, ubezpieczenie lokalne, pakiet pielgrzyma (dwie koszulki, identyfikator i inne przydatne elementy) Koszt pakietu to 140 USD.

V2 - Pakiet ten zawiera w sobie okres od 21 do 28 stycznia 2019 r. W jego skład wchodz:i wyżywienie, transport miejski, ubezpieczenie lokalne, pakiet pielgrzyma (dwie koszulki, identyfikator i inne przydatne elementy) Koszt pakietu to 95 USD.

V3 - Pakiet ten zawiera w sobie okres od 21 do 28 stycznia 2019 r. W jego skład wchodzi: transport miejski, ubezpieczenie lokalne, pakiet pielgrzyma (dwie koszulki, identyfikator i inne przydatne elementy) Koszt pakietu to 30 USD.

WAŻNE! BILET LOTNICZY WOLONTARIUSZ KUPUJE i OPŁACA SAM!

5. Wiek wolontariuszy to minimum 18  ( ukończone przynajmniej w dniu wylotu ), maximum 40 lat.

6. Wolontariusze z Polski, zgodnie z wcześnijeszą praktyką, są zobowiązani do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia (tak jak wszyscy pielgrzymi z Polski) w ramach umowy popisanej z firmą ERV. W najbliższym czasie opublikujemy wyjaśnienie, daczego tak musimy robić. Koszt ubezpieczenia to 12,10 zł / osobę / za dzień (np dla pakietu V1 to będzie 181,50 pln)

7. Proces rekrutacji powinien trwać około 2 miesięcy - po tym czasie kandydat otrzyma informację na temat tego, czy został przyjęty, czy nie.

8. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich wolontariuszy na Ogólnopolskie Posłanie Młodych na ŚDM w Panmie, które odbędzie się 1 grudnia na Jasnej Górze. Wcześniej zostanie zorganizowane kilka spotkań dla wolontariuszy z całej Polski (o charkaterze formacyjno-integracyjnym).

Pytania prosimy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Pytania w sprawie lotu charterem z PLL LOT - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kardynał Lorenzo Baldisseri, Sekretarz Generalny Sekretariatu Synodu Biskupów, podczas konferencji prasowej, przedstawił 10 założeń presynodu młodych.

Liderzy Komitetu i parafii zostaną zaznajomieni z najlepszymi praktykami zarządzania imprezami masowymi.

Symbole Światowych Dni Młodzieży będą w tym środkowoamerykańskim kraju przez cały marzec, i podczas niemalże całego Wielkiego Tygodnia.

Ta inwestycja w „przyszłych dorosłych” z Panamy i całego świata, ma na celu promowanie pełnej i integralnej formacji człowieka.

Gantry 5