Do ŚDM w Panamie pozostało:

wzor Maryi

 

W ustach Jezusa słowo kobieta jest zaszczytnym tytułem. To zdanie powinno dotknąć serca każdej młodej kobiety. Często powtarza je chrześcijański artysta-muzyk, Martin Valverde. Jezus nazywał Swoją Matkę kobietą, nie po to by ją poniżyć lub odrzucić. Przeciwnie, używając słowa ‘kobieta’ chciał ją wywyższyć w oczach społeczeństwa, które w tamtym czasie było zdominowane przez mężczyzn i nie potrafiło docenić wielkości kobiety, jej siły i odwagi, którą potrafiła się wykazać, nawet w najtrudniejszych momentach.

 

Kobieta jak Maryja

Maryja jest wzorem wiary dla wszystkich wierzących i dlatego te ŚDM będą przede wszystkim nastawione na postać Maryi, abyśmy mogli wziąć z Niej przykład.

Maryja przykładem odwagi

Spójrzmy na tą sytuację: młoda dziewczyna, mniej więcej 14-letnia; w środku nocy pojawia się Anioł i mówi Jej, że zostanie matką. Ona, mimo że nie ma jeszcze męża, że jest pełna lęku, odpowiada: „Niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1, 38)

Maryja przykładem kobiety wytrwałej

To zdanie, które Maryja usłyszała od Anioła, podtrzymywało przez każdą sekundę życia także i Jezusa. Możemy zapytać: Ilu z uczniów Jezusa zostało przy Nim, aby towarzyszyć Mu aż do stóp krzyża? Było ich tylko trzech: Jego Matka, Maria Magdalena i najmłodszy z Jego uczniów. Maryja daje przykład odwagi i wytrwałości; pokazuje, że każda z nas jest w stanie pokonać swoją słabość i strach.

Ciesz się! Bóg stworzył Cię kobietą!

Każda kobieta jest powołana do kontynuowania Bożego dzieła miłości i stworzenia. Miłość Boga można porównać tylko z miłością Matki. Sam Jezus przychodząc na świat z kobiety, podkreślił jej wartość.

 

Źródło:panama2019.pa/tłum. AB

 

 

Gantry 5