Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

WhatsApp Image 2018 04 22 at 5.35.56 PM 1024x682

 

Młodzi chwalą Chrystusa w parafii Chrystusa Odkupiciela w San Miguelito

 

 

Parafia Chrystusa Odkupiciela z otwartymi ramionami przyjęła setki młodych z rejonu San Miguelito, którzy 22 kwietnia zgromadzili się na spotkaniu modlitewnym „Z okrzykami radości” w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Kościół Chrystusa Odkupiciela to budowla historyczna, powstała w 1964 roku jako jedna z pierwszych po Soborze, inspirowana nauczaniem apostolskim. Dziś ten Wikariat, razem z parafią Świętego Krzyża, gromadzi się we wspólnocie, by modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Msza Święta celebrowana przez arcybiskupa Panamy José Domingo Ulloa, rozpoczęła się nałożeniem korony i różańca świętego Matce Bożej, „Naszej Matce”. Potem nastąpiło poświęcenie wody i pokropienie wszystkich obecnych, co miało podkreślić godność człowieka jako Dziecka Bożego, nadaną podczas chrztu.

 

„Młodzi z San Miguelito nie boją się pokropienia wodą, bo nie są z soli ani z cukru - nie boją się spotkać z Chrystusem. Jest to dzielnica odważnych młodych ludzi płynących pod prąd. Oni są najlepsi! Chociażby słuchany na całym świecie hymn Światowych Dni Młodzieży, został skomponowany przez młodego człowieka pochodzącego z San Miguelito; podobnie, właśnie stąd pochodzi twórczyni loga ŚDM i inni młodzi, którzy w różnych sekcjach wspierają Światowe Dni Młodzieży” - podkreślił arcybiskup.

„Kochani młodzi, nie możemy zapominać o modlitwie, ona jest kluczem, który otwiera nasze serce i naszą duszę na Ducha Świętego, poprzez modlitwę przemieniamy się. Modląc się, pozwalamy Bogu działać w naszym życiu, rozumowaniu, woli i dostosowywać nasze życie do woli Bożej” - dodał Ulloa.

„Z ponad stu krajów na świecie, Bóg zwrócił uwagę na „najmniejszy z najmniejszych” - Panamę i poprzez Papieża Franciszka wybrał nas, bo Papież jak Bóg, wierzy, że możemy robić wielkie rzeczy. To jest wiadomość, którą musimy ogłosić wszystkim Panamczykom. Módlmy się do Boga za ten wielki wybór.

Dziś świętujemy czwartą niedzielę Wielkanocy, w którą to Kościół przedstawia nam obraz Dobrego Pasterza. Módlcie się o powołania, przede wszystkim módlcie się, by rodziny w Panamie tworzyły odpowiednią atmosferę, w której będą wzrastać powołania kapłańskie i zakonne” - prosił arcybiskup Panamy.

 

Po Homilii nastąpiła modlitwa wiernych w różnych językach, podczas której proszono o solidarność, w intencji braci z Nikaragui, Syrii i Wenezueli, młodych z całego świata i wszystkich pracujących na rzecz modlitwy w intencji ŚDM, 22 dnia każdego miesiąca.

Momentem, w którym każdy mógł być blisko Chrystusa była procesja z Najświętszym Sakramentem, podczas której młodzi ze łzami miłości w oczach chwalili Boga i śpiewali, czując tę czystą Miłość, która ogarniała ich w tym cudownym momencie. Gdy widzieli jak Jezus poprzez swoje Ciało i swoją Krew, przechodził przed nimi, dziękowali Mu za ten gest miłości nam okazany.

 

Saúl Lazo, 17-latek należący do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, mówił czego oczekuje od Światowych Dni Młodzieży: jedności większej ilości osób z Kościołem i większej wiedzy o Jezusie Chrystusie. „Przygotowuję się na ŚDM w 2019 roku, poprzez dobrą formację w Kościele oraz naukę. Aby móc wspierać ludzi, którzy przyjadą z innych krajów, uczę się języka obcego i w ten sposób chcę pomagać w tym, w czym mogę”.

 

 

Źródło:panama2019.pa/tłum.: AF

Gantry 5