Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

7 1004790 10151772246381061 557639978 n

 

W czasie Światowych Dni Młodzieży, od 22 do 25 stycznia 2019, Park Rekreacyjny Omar zostanie przekształcony w miejsce, w którym młodzi z całego świata będą mogli odnaleźć drogę przewidzianą dla nich przez Boga.

Będzie się tam mieścić Centrum Powołaniowe „Pójdź za Mną!” oraz Strefa Pojednania „Odnów mnie!”.

W zamierzeniu organizatorów, Centrum ma dać młodym ludziom okazję do poznania różnorodnych charyzmatów, ruchów i powołań.

Ksiądz Jhassir Pacheco, koordynator Centrum „Pójdź za Mną!”, podkreśla, że w Parku Omar zostanie rozlokowanych 150 namiotów, w których wspólnoty oraz ruchy świeckie, małżeńskie i rodzinne, będą mogły zaprezentować młodym swoje zaangażowanie w Kościele.

Chcemy, aby doświadczenie pielgrzymowania pozwoliło młodzieży uświadomić sobie, że życie jest wędrówką w poszukiwaniu tego, czego chce dla nas Pan. Jest drogą do szczęścia, które realizuje się w powołaniach, bądź do małżeństwa, bądź do życia konsekrowanego, do kapłaństwa albo świeckiego zaangażowania w Kościele - dodał ksiądz Pacheco.

Dodatkowo, Centrum Powołaniowe nabiera większego znaczenia w kontekście Synodu Biskupów w październiku na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Zapraszamy wszystkie ruchy do zaangażowania się w ten projekt i zaoferowania młodym ludziom czegoś nowego. Oni potrzebują naszego towarzyszenia, uwagi i zainteresowania ich planami i niepokojami.

 

PRZESTRZEŃ DLA STREFY POJEDNANIA

Odnów mnie!” to nazwa, którą będzie nosić Strefa Pojednania. Zostaną w niej zainstalowane konfesjonały dla uczestników, tak aby mogli znaleźć chwilę intymności z Jezusem. Na skraju parku zostanie również umieszczona „Grota Matki Bożej”, miejsce oczekiwania na spowiedź i rachunku sumienia.

 

Źródło:panama2019.pa

 

7 IMG 4322  7 IMG 5159

Gantry 5