Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

restaurantes 1024x683

 

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odznaczają się innowacjami i nowymi technologiami wykorzystywanymi do przyjęcia pielgrzymów. W temacie wyżywienia również wypracowano prosty mechanizm proponujący wiele rozwiązań, w tym aplikację mobilną, którą można pobrać na swoje urządzenia - młodzi będą mogli zobaczyć, gdzie znajdują się najbliższe restauracje, w jaki sposób tam dotrzeć i jaki rodzaj pożywienia oferują.

Przybywając do Panamy, pielgrzymi zapisani na ŚDM otrzymają plik kuponów na śniadanie, obiad i kolację, obowiązujących od 22 do 27 stycznia 2019 roku. Kupony te będą akceptowane przez wyznaczone restauracje, które oferują “menu pielgrzyma”.

Juan José Morán z działu logistycznego Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 wyjaśnił, że na ten moment wyznaczonych jest już 500 restauracji z ok. tysiąca lokali, w których według założeń będzie możliwość zaoferowania wyżywienia pielgrzymom. Zaznaczył, że podczas procesu podpisywania umowy z restauracją przedstawia się reprezentantom lokalu spodziewaną ilość pielgrzymów, którzy będą przebywać w pobliżu restauracji, zgodnie z lokalizacją miejsc katechez lub parafii zakwaterowania, a także omawia się szacowane pory, w których będzie największy ruch.

Istnieje zróżnicowana oferta dań - od tradycyjnych, przez jedzenie oferowane w lokalnych i międzynarodowych sieciówkach, po fast food’y i lokale ze zdrową żywnością.

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5