Do ŚDM w Panamie pozostało:

WhatsApp Image 2018 09 11 at 23.14.14

 

W sierpniu tego roku, archidiecezja San José w Kostaryce z wielkim entuzjazmem przyjęła Symbole ŚDM, po tym jak przez tydzień przemierzały one diecezję Cartago i były tam obecne podczas obchodów uroczystości ku czci Matki Bożej Anielskiej.

Śpiewy i tańce młodzieży towarzyszyły od wczesnych rannych godzin przybyciu Pielgrzymującego Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani do parafii San Diego de Tres Rios. Wśród zgromadzonych obecni byli kapłani ze wszystkich diecezji, którzy zachęcali młodzież, by kontynuowali to doświadczenie spotkania z Symbolami, biorąc udział w ŚDM i Dniach w Diecezjach.

Następnie ksiądz arcybiskup José Rafael Quirós - przewodniczący Eucharystii, podkreślił znaczenie przybycia Symboli ŚDM do Kostaryki: „Powinniśmy czuć się niezwykle szczęśliwi, że celebrujemy Najświętszą Eucharystię z okazji przyjęcia Symboli ŚDM. Jest to wydarzenie, które napełnia światłem, radością i życiem wszystkie kraje, które go doświadczyły.”

Arcybiskup przypomniał także postać świętego Jana Apostoła, najmłodszego z grona dwunastu, którego Jezus powierzył swojej Matce:

Mamy nadzieję, że od dziś i tutaj, w naszej Archidiecezji, do wszystkich uszu dotrze dźwięk słów, które Jezus z Krzyża wypowiedział przed swoją śmiercią: oto Matka Twoja.

Symbole ŚDM odwiedziły także wiele innych parafii w San José i Heredia.

 

Źródło:panama2019.pa

 

WhatsApp Image 2018 09 11 at 23.14.13 1  WhatsApp Image 2018 09 11 at 23.14.11 1

Gantry 5