Do ŚDM w Panamie pozostało:

GlobalBank 876x480

 

Tysiące pielgrzymów i wolontariuszy, którzy będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, ma już zapewnione koszulki, które będą nosili podczas Wydarzeń Centralnych, a wszystko to dzięki wsparciu Global Bank, panamskiej instytucji finansowej, która pokryje koszty produkcji trzystu tysięcy koszulek. Arcybiskup Panamy i Przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panamy José Domingo Ulloa Mendieta, podkreśla, że wkład ten jest istotnym znakiem wiary w młodość i młodych.

„W imieniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM jeszcze raz pragnę podziękować za ten wielki wkład, za wsparcie, które jest znakiem wiary w młodych ludzi. To jest spełnianie marzenia Jana Pawła II, aby wierzyć, kochać młodych i dawać im szanse. Odwiedzi nas młodzież ze 192 krajów. Jest to zatem nie tylko ofiarowanie środków finansowych, ale inwestycja w coś, co obróci się w niezwykłe dobro dla całego kraju”

Czekający z niecierpliwością na projekt koszulek Arcybiskup Ulloa, również zwrócił uwagę na to, jak ważny jest ten dar dla tysięcy pielgrzymów zarówno z Panamy jak i z całego świata.

„Ponownie chcemy wyrazić naszą wdzięczność dla tej inicjatywy, mając na względzie fakt, że jest to koszulka, na którą czekają wszyscy młodzi ludzie. Będzie ona częścią pakietu pielgrzyma, który otrzymają młodzi.” - dodaje Arcybiskup.

Wiceprezes Zarządu Global Bank, Jorge Callarino Jr. nie ukrywa swojej radości z bycia częścią tak niezwykłego wydarzenia.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy wesprzeć Światowe Dni Młodzieży, to będzie z pewnością niesamowite wydarzenie; przyjadą młodzi ludzie z całego świata, dlatego jest to dla nas bardzo ważne, aby wesprzeć tę inicjatywę.”

Zastępca dyrektora sekcji pozyskiwania środków finansowych Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM, dr Ricardo Arango, podziękował Global Bank za szybką odpowiedź na wniosek o wsparcie wydarzenia, oraz podkreślił wagę tego wsparcia dla całego kraju.

“Chciałbym dodać, że jest to jedna z największych oraz najszybciej ofiarowanych darowizn. Jesteśmy głęboko wdzięczni za tę szybką odpowiedź, którą Państwo nam dali i zapewniam, że nie będą Państwo żałować. Jest to ofiarowanie niezwykłego wsparcia dla całego kraju, zarówno ze strony moralnej, etycznej jak i ekonomicznej.”

Dyrektor sekcji prawnej Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie Pani Ana Luisa Castro nie ukrywa swojej radości z powodu tej ważnej darowizny ze strony Global Banku.

źródło:panama2019.pa/tłum. Paulina Appelt

 

Gantry 5