Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Od 25 listopada Symbole Światowych Dni Młodzieży przebywały w Republice Dominikańskiej. Ich pielgrzymka stała się źródłem ogromnego wzruszenia dla wszystkich mieszkańców. Po raz pierwszy w historii Symbole ŚDM dotarły do serca Karaibów – Dominikany, kraju położonego w centralnej części Antylów.

Symbole odwiedziły między innymi takie miejsca jak: Santiago De Los Caballeros, San Francisco de Marcoris czy Santo Domingo.

Danilsa Fernandez, członkini Archidiecezjalnej Koordynacji Duszpasterstw Akademickich, opisuje różnicę pomiędzy swoim doświadczeniem spotkania z Symbolami w zeszłym roku w Krakowie, a ujrzeniem ich w swoim własnym kraju jako „niezapomniane przeżycie”. Mówi, że stała przez całą mszę w Katedrze w Santiago po to, aby móc jeszcze bardziej kontemplować Symbole: „Patrzyłam i cieszyłam się nimi, dziękując Bogu za ich obecność tutaj.”

Danilsa mówi o swojej wdzięczności wobec Panamy za przywiezienie Symboli do Republiki Dominikańskiej. Wspomina, że młodzi Dominikańczycy są w trakcie przygotowania piosenki wyrażającej ich entuzjazm i radość z obecności na ŚDM w Panamie w 2019 roku.

W niedzielę 10 grudnia Symbole ŚDM przybędą do Centrum Olimpijskiego na Dominikanie. Będzie tam miało miejsce wydarzenie „Concentración Nacional”, podczas którego wystąpią różni katoliccy artyści. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając na Facebooku stronę Krajowej Komisji Duszpasterstwa Młodzieży Republiki Dominikańskiej https://www.facebook.com/cnpjrd.

 

Tłum. Paulina Appelt

 

IMG 20171129 WA0196  IMG 20171126 WA0181

Gantry 5