Do ŚDM w Panamie pozostało:

WhatsApp Image 2018 01 20 at 6.51.23 PM 1024x576

 

„Jesteście przykładem, że kiedy ojczyzna wzywa, jej synowie stawiają się, bez warunków i bez zastrzeżeń.”

abp. Ulloa Mendieta

 

„Dzisiaj w sposób szczególny naznaczcie historię kraju. A najcudowniejszą rzeczą jest to, że stajecie się również znakiem nadziei dla nas, zamieszkujących ten kraj.”

Były to pierwsze słowa wystąpienia arcybiskupa Panamy, José Domingo Ulloa Mendieta, podczas spotkania, na którym podpisano porozumienie pomiędzy Kościołem Katolickim a gazetami o zasięgu krajowym, formalizując ich wsparcie dla Światowych Dni Młodzieży.

W trakcie przemówienia, abp. Ulloa podkreślił, że "przedstawiciele głównych gazet o zasięgu krajowym, którzy na stałe konkurują w branży o pierwszeństwo, rozgłos, talent dziennikarski, podpisując tę umowę pokazują nam, że możliwe jest zjednoczenie się wokół wielkich wydarzeń narodowych."

„Są przykładem, że kiedy ojczyzna wzywa, jej synowie stawiają się bez warunków i bez zastrzeżeń.” - podsumował Arcybiskup Metropolita, dodając, że „tym podpisem pokazali młodym z kraju i całego świata, że ​​są gotowi zjednoczyć się, aby stworzyć możliwość i szansę, by jako protagoniści mogli budować lepsze społeczeństwo”.Dyrektor ds. Komunikacji ŚDM, Eduardo Soto, wyjaśnił, że porozumienie przewiduje, że „media udostępnią swoje platformy redakcyjne, reklamowe, informacyjne i cyfrowe jako forum, aby informacje dla kraju i świata mogły być kształtowane wokół tematów ŚDM”

 

 źródło:panama2019.pa/tłum: Joanna Stachowska

Gantry 5