Do ŚDM w Panamie pozostało:

37324888946 4cbe5ae8d4 z

 

Na rok przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) 2019 w Panamie, w poniedziałek 22 stycznia, młodzi z parafii pw. Świętego Jana Bosko w Corregimiento de Pedregal spotkali się, aby modlić się w pełnym nadziei oczekiwaniu na ŚDM i spotkanie z Chrystusem, które wtedy się dokona.

Wydarzenie to miało miejsce w ramach nowenny do świętego Jana Bosko, jednego z ośmiu patronów ŚDM Panama 2019. Ponad 150 osób – młodzieży i dorosłych, uczestniczyło w procesji z transparentami, balonami i flagami z motywem nawiązującym do ŚDM.

Pochód rozpoczął się przy Caja de Ahorros de Pedregal i doszedł do kościoła parafialnego. W procesji niesiono kopię figury Matki Bożej Fatimskiej, feretrony Świętych Patronów oraz obraz świętego Jana Bosko.

Pedregal jest już terenem ŚDM”, powiedział arcybiskup Panamy, ksiądz José Domingo Ulloa, który przewodniczył procesji, a także Eucharystii, którą celebrował razem z proboszczem parafii Pedegral, ks. Luisem Vergara oraz księżmi Rafaelem Ochomogo i Efraínem De León.

Arcybiskup Ulloa powiedział do zgromadzonych: "Zapraszam, abyśmy przygotowywali się do przeżywania tego spotkania w sposób bardziej kontemplacyjny, starając się by modlitwa coraz bardziej przenikała nasze codzienne życie, czuwając by Bóg zajmował należne mu miejsce w naszym życiu (…) Nie ma większej przyjemności niż odczuwać obecności Boga. (…) Modlitwa jest kluczem, który otwiera nasze serce i duszę na działanie Ducha Świętego. Bądźmy jak święty Jan Bosko, człowiek modlitwy, który wychwalał misterium woli Bożej"

Nie ma większej przyjemności niż odczuwać obecność Boga. (…) Modlitwa jest kluczem, który otwiera nasze serce i duszę na działanie Ducha Świętego. Bądźmy jak święty Jan Bosko, człowiek modlitwy, który wychwalał misterium woli Bożej"

apb José Domingo Ulloa Mendieta.

Po Eucharystii, młodzi z parafii zaprezentowali przedstawienie o życiu księdza Bosko, świętego, który poświęcił swoje życie kształceniu młodzieży i dlatego czczony jest jako orędownik i patron ludzi młodych.

Lokalny Komitet Organizacyjny ŚDM zachęca, by każdego 22. dnia miesiąca wszyscy mieszkańcy Panamy łączyli się w modlitwie w intencji ŚDM.

 

źródło:Panama2019.pa/tłum. Joanna Stachowska

 

Gantry 5