Do ŚDM w Panamie pozostało:

Beznazwy 3

 

Dzień 11 lutego 2018 rozpoczął się w Panamie od wspaniałej wiadomości dla wszystkich pielgrzymów, którzy marzą o udaniu się na Światowe Dni Młodzieży Panama 2019. Podniecenie i nadzieja przepełniały powietrze, którym oddychaliśmy widząc jak papież Franciszek dokonał w Rzymie swojej rejestracji. Ojciec Święty jako pierwszy uczestnik otworzył proces zapisów na najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia przyszłego roku.

Każdego dnia jesteśmy bliżej tego spotkania z Namiestnikiem Chrystusa i z pielgrzymami z całego świata.

Zapraszamy was, abyście od teraz modlili się za to wszystko co przeżyjemy i usłyszymy od Ojca Świętego podczas ŚDM w Panamie w 2019 roku. Jesteśmy podekscytowani wszystkim, co nadchodzi! Przygotuj się, bo to już się zaczyna!

 

Jak wyglądały zapisy papieża Franciszka i papieża emeryta Benedykta XVI na poprzednie spotkania młodzieży?

Madryt 2011: Benedykt XVI zapisał się 2 lipca 2010 roku na ŚDM Madryt 2011, nieco ponad rok przed tym spotkaniem. Przy tej okazji, ksiądz biskup César Franco, koordynator generalny i biskup pomocniczy archidiecezji Madrytu, zaprosił młodych z całego świata do rejestracji i wzięcia udziału w ŚDM. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży 2011 w Madrycie, których temat brzmiał: "Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze" (Kol. 2.7), oczekiwali 600 tysięcy pielgrzymów, a w rzeczywistości udział w ŚDM wzięło ponad milion młodych ludzi z 139 krajów.

Rio 2013: W dniu 24 marca 2013 roku, niedawno wybrany papież Franciszek, po modlitwie Anioł Pański kończącej Mszę Świętą w Niedzielę Palmową, zapewnił o swojej obecności na Światowych Dniach Młodzieży mających odbyć się w Brazylii, słowami: "W lipcu, do Rio!". Zaprosił nas do modlitwy i powierzył nas naszej Matce. „Zawierzam Maryi przede wszystkim was drodzy młodzi i waszą wędrówkę do Rio de Janeiro”.

Hasło ŚDM 2013 w Rio brzmiało: " Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28,19). W spotkaniach podczas tych ŚDM, które miały miejsce na plaży Copacabana, na Quinta da Boa Vista Río Centro oraz w różnych parafiach w mieście, wzięło udział ponad 3,5 miliona osób.

Kraków 2016: Papież Franciszek zarejestrował się w dniu 25 lipca 2015 roku, dokładnie rok przed ŚDM 2016 w Krakowie. Z wielką radością oznajmił wówczas: „Już jestem zapisany!”. Ówczesne spotkanie młodzieży zbiegło się z Jubileuszem Miłosierdzia obchodzonym od 8 listopada tego roku do 20 listopada 2016. Spotkanie to zostało również nazwane Jubileuszem Młodych, i wzywało nas do refleksji nad hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią "(Mt 5,7). Liczbę uczestników oszacowano na 1,6 mln pielgrzymów.

Rejestracja papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży 2019 w Panamie zaprasza nas do wejścia na drogę coraz bardziej intensywnych przygotowań, którą pielgrzymujemy razem z naszą Niebieską Matką i z naszymi braćmi. Niech wiedzie nas motto: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa"(Łk 1,38).

 

Źródło:panama2019.pa/tłum: Kasia Boba

Gantry 5