Do ŚDM w Panamie pozostało:

zasady

 

Grupy z Polski pragnące wziąć udział Dniach w Diecezji w diecezji Penonomé mogą zapisać się wyłącznie poprzez zgłoszenie tego do KBO ŚDM. Po dokonaniu zgłoszenia grupy w diecezji przez KBO ŚDM, grupa zostanie skontaktowana bezpośrednio z koordynatorami danej diecezji w celu rejestracji i ustalenia wszelkich szczegółów uczestnictwa.

 

odiecezjepenomone

Coclé jest prowincją położoną w centrum Panamy. Ma powierzchnię 4.927 km² i 228 676 mieszkańców (dane z 2010 roku). Stolicą tego regionu jest Penonomé. Na północy Coclé graniczy z prowincją Colón, na wschodzie z prowincją Zachodniej Panamy, na południu z regionem Herrera i zatoką Parita, a na zachodzie z prowincją Veraguas.

Nazwa regionu najprawdopodobniej pochodzi od ogromnych rzek Rio Coclé del Norte oraz Rio Coclé del Sur, które przepływają przez jego obszar. Możliwe jest również, że nazwa pochodzi od kacyka Coclé, który panował na Równinie Centralnej.

Najważniejszą gałęzią gospodarki tej prowincji jest rolnictwo i hodowla.

 

Facebook: https://www.facebook.com/Di%C3%B3cesis-de-Penonom%C3%A9-1362125240550866/

Oficjalna strona: https://www.jmjcocle2019.org/index.php

 

swieta peonomone  katedra penomone

 

biskuppenomone

 

MONSOANONOME

 

 ESCUDOPANONOMA

Urodził się 18 stycznia 1960 roku w Panamie. Jego rodzina pochodzi z Los Santos i Veraguas. Ukończył studia filozoficzne w “Centrum Studiów Duszpasterskich i Filozofii” w Bogocie (Kolumbia) oraz teologię na Papieskim Uniwersytecie Javeriana w Bogocie.

Odbył kursy z zakresu kierownictwa i „poradnictwa” duchowego w Rio de Janeiro (Brazylia) i Administracji w Bogocie (Kolumbia)

W archidiecezji Panamskiej był proboszczem parafii Cudownego Medalika w Alcalde Diaz i przełożonym dystryktu Panamy (od 2011 aż do dziś). Został mianowany drugim biskupem Penonomé 15 października 2015 przez Papieża Franciszka, wyświęcony na biskupa 5 grudnia 2015 roku.

 

 

 

KRAJ: PANAMA

REGION: prowincja Cocle

LOKALIZACJA: prowincja Cocle

WALUTA: dolar amerykański

JĘZYK: hiszpański

POWIERZCHNIA: 4.927 km2

LICZBA LUDNOŚCI: 228.676

OGŁOSZONA DIECEZJĄ: 18 grudnia 1993 r.

 

 

 

turystyka

 

anton  Chorro de Ola  2012pan k2 d1075

 

 

Gantry 5