Do ŚDM w Panamie pozostało:

W tym miejscu będziemy zamieszczać informacje przydatne dla osób, które są liderami grup przygotowujących się do wyjazdu na ŚDM Panama 2019.

Zgłoś grupę

Jeśli zamierzasz zorganizować grupę wyjeżdżającą do Panamy - zgłoś się już teraz do swojego koordynatora  diecezjalnego.  Kontakt do koordynatora znajdziesz TUTAJ.
Następnie, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prześlij informacje kontaktowe o grupie (miejsce gdzie powstaje grupa i dane kontaktowe do organizatora), które będziemy mogli udostępnić na MAPIE powstających grup.

 

Termin wyjazdu

Wydarzenia Centralne Światowych Dni Młodzieży 2019 będą odbywać się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Poprzedzające je Dni w Diecezjach trwać będą od 17 do 21 stycznia 2019 r.

 

Przygotowanie

Szczególnymi znakami jakie będą nam towarzyszyć podczas przygotowań i spotkania w Panamie, a także które wyznaczają duchowy kierunek naszej drogi są hasło, logo i hymn ŚDM Panama 2019.
W zakładce ‘Przygotowanie duchowe’ znajdziesz materiały formacyjne, które warto wykorzystać jako pomoc w przygotowaniach grupy do wyjazdu na ŚDM 2019.
Światowe Dni Młodzieży to dzieło budowane na modlitwie młodych za młodych. Każdego 22. dnia miesiąca Polska duchowo łączy się z Panamą w sposób szczególny polecając w te dni intencje przygotowań do ŚDM 2019. TUTAJ znajdziesz intencje modlitwy za ŚDM 2019 na kolejne miesiące.

Wzorem poprzednich edycji ŚDM, przygotowano tekst Oficjalnej Modlitwy ŚDM Panama 2019. Warto wykorzystać ją podczas spotkań młodzieży, zwłaszcza tych przygotowujących do wyjazdu na ŚDM.

 

 Rejestracja

System rejestracji grup na ŚDM Panama 2019 według zapowiedzi ruszy na około rok przed wydarzeniami.
Każda polska grupa wyjeżdżająca na ŚDM 2019 musi również zgłosić się do Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, które koordynuje przygotowania udziału Polaków w wydarzeniach ŚDM w Panamie. Zgłoszenia grupy do KBO ŚDM należy dokonać za pośrednictwem koordynatora diecezjalnego (tu znajdziesz kontakt do swojego koordynatora). Powstającą grupę można zgłaszać już teraz, nawet nie znając dokładnej ilości osób, które ostatecznie wyjadą.
Na naszej stronie umieszczona jest MAPA grup, przygotowujących się do wyjazdu do Panamy na ŚDM 2019. Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. można przesyłać informacje kontaktowe o grupie aby została dodana do mapy (miejsce gdzie powstaje grupa i dane kontaktowe do organizatora, które możemy umieścić na stronie).


Uczestnictwo w Wydarzeniach Centralnych ŚDM Panama 2019 może być poprzedzone udziałem w Dniach w Diecezji. Biskupi i młodzież Ameryki Środkowej zapraszają pielgrzymów, by dni bezpośrednio poprzedzające Wydarzenia Centrale ŚDM w Panamie (a dokładnie 17-21 stycznia 2019) spędzili w wybranej diecezji, biorąc udział w przygotowanych na ten czas specjalnych spotkaniach, poznając historię i kulturę gospodarzy ŚDM 2019.
Program Dni w Diecezji będzie realizowany w diecezjach Panamy oraz w wybranych diecezjach innych krajów tego regionu. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM proponuje już dzisiaj wybrać jedną z czterech diecezji panamskich, które w sposób szczególny oczekują na Polaków:
  - Chitré (1000 miejsc) ZAPROSZENIE
  - Penonomé (1000 miejsc) ZAPROSZENIE
  - Colón-Kuna Yala (jest w niej miejsce dla 500 Polaków, a program dni w diecezjach rozpoczyna się 14 stycznia 2019) ZAPROSZENIE
  - Bocas del Toro (200 miejsc - niestety, wszystkie już zajęte) ZAPROSZENIE

Grupa pragnąca wziąć udział w dniach w diecezji może zapisać się wyłącznie poprzez zgłoszenie wybranej diecezji do KBO ŚDM za pośrednictwem koordynatora diecezjalnego. Po dokonaniu rejestracji grupy, zostanie ona skontaktowana bezpośrednio z koordynatorami przyjazdu pielgrzymów do danej diecezji.

Szczegółowe informacje dotyczące dalszych kroków rejestracji, tzw. ‘Pakietów polskich’ (zestaw przydatnych materiałów, które pozwolą na identyfikację Polaków podczas spotkań ŚDM), a także ubezpieczenia polskich pielgrzymów, będą podane w późniejszym terminie.

Pytania dotyczące rejestracji grupy można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Koszty i bilety

Na chwilę obecną nie znamy cen Pakietów Pielgrzyma ŚDM Panama 2019, ani kosztów udziału w Dniach w Diecezjach.
Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM podpisało list intencyjny z portalem www.esky.pl , które będzie oficjalnym biurem obsługującym sprzedaż biletów lotniczych.Ewentualne zapytania należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . (Każdy organizator grupy decyduje o tym, gdzie zakupuje bilety.)

Na koszt całego wyjazdu poza cenami biletów do/z Panamy na pewno wpłyną również ceny:  pakietu pielgrzyma, funduszu solidarnościowego, udziału w dniach w diecezji, transportu do diecezji i z diecezji do Panama City, pakietu polskiego, ubezpieczenia.

Gantry 5