Do ŚDM w Panamie pozostało:

Informacje dla kandydatów na wolontariuszy

 

1. W dniu 21 marca 2018 r. rozpoczął się proces rejestracji wolontariuszy krótkoterminowych;

2. Aby się zarejestrować, trzeba wejść na stronę https://panama2019.pa/en/registration-of-volunteers/ i postępować według wskazówek zawartych na stronie (TUTAJ można znaleźć instrukcję w j. polskim)

3. Na pewnym etapie trzeba będzie pobrać i wydrukować dokument, który po wypełnieniu będzie musiał zostać podpisany przez DIECEZJALNEGO KOORDYNATORA ŚDM lub diecezjalnego duszpasterza młodzieży (kontakt do Twojego diecezjalnego koordynatora znajdziesz TUTAJ). Osoby, które przedstawią zaświadczenie podpisane przez kogoś innego nie będą brały udziału w dalszym procesie rekrutacji.

4. Po wysłaniu wszystkich wymaganych dokumentów poprzez system rejestracyjny, kolejnymi etapami rekrutacji są:

- rozmowa rekrutacyjna (osobiście w siedzibie KBO ŚDM lub poprzez Skype; termin rozmowy będzie wcześniej umówiony przez przedstawiciela KBO ŚDM)

- informacja z Komitetu Panamskiego o wyniku rekrutacji, która nastąpi zapewne w niedługim czasie po odbyciu rozmowy

- po zakwalifikowaniu do wolontariatu należy opłacić pakiet wolontariusza

5. Koszty pakietów wolontariusza:

V1 - Pakiet ten zawiera w sobie okres od 14 do 28 stycznia 2019 r. W jego skład wchodzi: wyżywienie, zakwaterowanie, transport miejski, ubezpieczenie lokalne, pakiet pielgrzyma (dwie koszulki, identyfikator i inne przydatne elementy) Koszt pakietu to 140 USD.

UWAGA: dla wolontariuszy międzynarodowych,a więc też wolontariuszy z Polski, przeznaczony jest ten właśnie pakiet V1 - obejmuje on bowiem również okres tygodniowego obowiązkowego szkolenia przed samymi Wydarzeniami Centralnymi ŚDM

V2 - Pakiet ten zawiera w sobie okres od 21 do 28 stycznia 2019 r. W jego skład wchodz:i wyżywienie, transport miejski, ubezpieczenie lokalne, pakiet pielgrzyma (dwie koszulki, identyfikator i inne przydatne elementy) Koszt pakietu to 95 USD.

V3 - Pakiet ten zawiera w sobie okres od 21 do 28 stycznia 2019 r. W jego skład wchodzi: transport miejski, ubezpieczenie lokalne, pakiet pielgrzyma (dwie koszulki, identyfikator i inne przydatne elementy) Koszt pakietu to 30 USD.

WAŻNE! BILET LOTNICZY WOLONTARIUSZ KUPUJE i OPŁACA SAM! Osoby zainteresowane skorzystaniem z biletów w samolotach czarterowanych dla diecezji muszą z tym pytaniem zwrócić się do swoich diecezjalnych duszpasterzy.

6. Wiek wolontariuszy to minimum 18  ( ukończone przynajmniej w dniu wylotu ), maximum 40 lat.

7. Kandydat na wolontariusza musi umieć swobodnie porozumiewać się w przynajmniej jednym z pięciu oficjalnych języków ŚDM Panama 2019 (tj.: angielski, hiszpański, francuski, portugalski, włoski)

8. Wolontariusze z Polski, zgodnie z wcześnijeszą praktyką, są zobowiązani do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia (tak jak wszyscy pielgrzymi z Polski) w ramach umowy popisanej z firmą ERV. W najbliższym czasie opublikujemy wyjaśnienie, daczego tak musimy robić. Koszt ubezpieczenia to 12,10 zł / osobę / za dzień (np dla pakietu V1 to będzie 181,50 pln)

9. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich wolontariuszy na Ogólnopolskie Posłanie Młodych na ŚDM w Panmie, które odbędzie się 1 grudnia na Jasnej Górze.

10. Spotkania dla wolontariuszy z całej Polski, o charkaterze formacyjno-integracyjnym, odbędą się w Warszawie w dwóch terminach (do wyboru): 22.09.2018 oraz 10.11.2018

 

Pytania prosimy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

Gantry 5